pátek 20. května 2016

Koučink – základní kámen osobního rozvoje


Dnešní doba je, dá se říct, o osobním rozvoji. A není divu. Když si představíte společenské poměry za posledních padesát nebo sto let, je na to asi poprvé čas a prostor. Lidé se nebojí o svůj život, všeho je dostatek, máme svobodu k tomu se rozvíjet, tak to děláme. Jednoduše jdeme podle známé Maslowovy pyramidy lidských potřeb.

Od sportu k životním tématům


Koučink je metoda s velkým M a hovoříme-li o osobním rozvoji, osobně jej považuji za naprostý základ. Ostatní metody na něm buďto staví nebo na něj navazují anebo (v tom horším případě) by měly a nedělají to. Původem pochází koučování, jak jinak než ze Spojených států, kde vzniklo jako podpora sportovců ke špičkovému výkonu. Zjistilo se totiž, z našeho pohledu nepřekvapivě, že špičkový výkon sportovce nezávisí pouze na fyzickém tréninku, ale je z veliké části ovlivněn psychickým rozpoložením a psychickým stavem sportovce. Dnes už nám to přijde logické, ale v určitou dobu to byl velký objev, který znamenal náskok pro ty, co na to přišli dříve než jiní a podpory koučů využívali. Současně s fyzickým výkonem šel tedy ruku v ruce i mentální trénink, který měl na starosti tak zvaný kouč. Dodnes se běžně v amerických filmech setkáte s tím, že se sportovním trenérům říká „kouč“.

Proč je koučink základ?


Koučink považuji za základ proto, že jde o určitý způsob vedení rozhovoru s druhým člověkem. Právě ten ‚způsob‘ je to, co koučink od jakéhokoliv jiného rozhovoru odlišuje. A rozhovor, jistě se mnou budete souhlasit, je základem jakéhokoliv osobního rozvoje. Počínaje všelijakými druhy terapií (kromě psychoterapie, která se specifickou oblastí), konzultací, přes různé druhy zážitkových seminářů, až po meditační či jógové semináře a různé další formy osobního rozvoje, setkáte se všude s rozhovorem a věřte nebo ne, v oblastí osobních problémů či osobního rozvoje, je opravdu velice důležité, jak je takový rozhovor veden. Setkala jsem se s bezpočtem lidí, kteří měli talent a chuť pomáhat druhým s jejich starostmi, ale jen pouhým rozhovorem jim dokázali tak uškodit, že by bylo lepší raději nedělat nic. Navíc to klient bohužel ani nezjistil, protože je-li člověk, ve své zranitelné pozici hledajícího, u někoho, kde hledá pomoc a ještě za ni platí, není většinou schopen rozpoznat manipulaci, podsouvání či skryté hodnocení. Tyto slabosti, nebo možná holt přirozené lidské tendence, má člověk používající ve své práci s lidmi koučink, pod kontrolou anebo k nim už ve vztahu s klientem nemá ani sklony.

Pouhý rozhovor, který dokáže zázraky


Věříte, že rozhovorem lze vyléčit raněnou duši, změnit chování, myšlení i pocity člověka? Že lze pasivního jedince nastartovat a neurotického, věčně nervózního zklidnit? Že je možné, aby se tím, že s druhým vedeme dialog, podařilo obnovit jeho sebevědomí, vnitřní klid nebo odbourat nejistotu, nervozitu, rezignaci a tak dále? Věříte, že u člověka, který navenek působí jako líný, se mohou určitým druhem rozhovoru probudit dávno zapomenuté ambice a energie k tomu je naplnit? Tak to je z mého pohledu koučování. Velmi stručně.

V čem je ten trik?


Ve své podstatě v tom žádný trik není. Troufám si souhlasit s Johnem Whitmorem, který je běžně označován jako otec koučinku, že je otázkou času, kdy bude koučování součástí běžných mezilidských rozhovorů. Spousta lidí vnímá svůj život stále jako souhru náhod, štěstí nebo neštěstí, hru osudu, Boha, vesmíru a tak dále. I když v dnešní době už se objevují, zejména na popud americké knihy Tajemství , tendence k tomu věřit, že člověk už má jakýs takýs vliv na svůj život tím, co si vizualizuje (tedy představuje a prociťuje) nebo co si tak zvaně přeje. Koučink už tím, jaký je, zvyšuje pocit kompetentnosti a tedy pocitu moci nad vlastním životem. Aniž byste si to museli přát, je to vedlejší efekt koučování, ať již přijdete s jakýmkoliv tématem.

Kdo chce rozvíjet svoji osobnost, měl by koučink minimálně vyzkoušet.


Chcete-li rozvíjet svoji osobnost, potenciál, své možnosti, schopnosti a výsledky, měli byste metodu koučování minimálně vyzkoušet. Těm z Vás, které jste již navštívily řadu různých seberozvojových aktivit či seminářů, se může koučink na první schůzce jevit jako obyčejný a tedy předražený rozhovor. Může se tak jevit. Opak je však pravdou. Jste-li na schůzce s opravdovým koučem, který má správné vzdělání a výcvik akreditovaný jednou ze společností bdících nad kvalitou koučů a standardy koučovacích výcviků, jsou účinky koučování opravdu rychlé a větší, než byste kdy čekala. Jedno upozornění, které chci zmínit je: dejte si ten čas, vybrat si správného kouče. Správného a pro Vás důvěryhodného. Pokud Vás zajímají základní kritéria výběru kouče, těšte se na další článek na tohle téma, který vyjde v průběhu týdne na naší facebookové stránce a zde na našem blogu.

Pokud jste v tuhle chvíli odhodlaná vyzkoušet si u nás v Therapy center koučink na vlastní kůži, můžete se objednat se ke mně nebo ke kterékoliv z kolegyněk na: info@terapie-zeny-divky.cz nebo ZDE.
Těšíme se na Vás,
Eva

pátek 13. května 2016

Jak cestuji se svým malým synkem, aneb nebojíme se Evropy ani Afriky


Nedávno mi můj pětiletý syn s lehkostí jemu vlastní povídá: "Mami, já bych někam letěl. Dlouho jsme nikde nebyli." Pousmála jsem se a zeptala jsem se, kam by rád. "Třeba do Afriky!". Rozhovor pokračoval bohužel v duchu vysvětlení, že teď to nejde (v březnu jsme se totiž vrátili z Asie) V tu chvíli jsem si ale uvědomila kolik už let naše rodina nebo jen já a můj syn cestujeme a jak často. O pár dnů později se mě kamarádka zeptala, jestli bych o cestování s dítětem někdy někde popovídala, že by si to ráda poslechla a určitě i další maminky. Obě tyto události způsobily to, že tu teď pro Vás chystám ochutnávku toho, jak se dá cestovat s malými a ještě menšími dětmi.

Žít, ne jen přežívat

Před odchodem na mateřskou dovolenou jsem často se svým přítelem a později manželem, cestovala. Jako vysokoškoláci jsme poznali Evropu a později při stálých zaměstnáních jsme si mohli dovolit podnikat cesty do exotičtějších zemí. Navštívili jsme tak Ameriku, Asii a nejvíc Afriku. Cestování mne nabíjelo a dodávalo mi energii. Představa, že budu doma s miminkem, byla krásná ovšem stresující zároveň. Bála jsem se, že se v tom "baráku zavřu a už nikdy nevylezu", že už budu pořád jen doma a maximálně s kočárkem objedu okolní uličky. Navíc mne okolí "podporovalo" tím, že mi dokola opakovali, jak se s miminkem všechno změní… „Zapomeň na sebe", slyšela jsem několikrát. Jenže já jsem potřebovala žít, ne jen přežívat. A podařilo se. Priorita nejsem jen já, ale já a moje dítě. Co se (ve mně, v nás) změnilo?

Začali jsme o cestování uvažovat jinak

Bylo nutné změnit na naše cestování pohled. Není třeba vidět všechny památky, navštívit nejjižnější, nejsevernější, nejzápadnější a nejvýchodnější místa a prostě stihnout toho co nejvíc za krátký čas. Naopak. Času teď bylo víc. Pochopila jsem, co potřebuje moje miminko – teplo, lásku, jídlo a rituály. Já si ujasnila, co jsou má očekávání - atmosféra měst, příroda bez lidí, procházky u moře a cítit se dobře sama v sobě. Když bude dobře mně, bude dobře i mému dítěti (stejné platí na variantu rodičů – spokojení rodiče, spokojené dítě!). Cestování se změnilo…začalo se cestovat tak, aby náš syn ideálně spal, tedy na noc. Zařídila jsem si vše, co bylo nutné sbalit na cestu autem nebo letadlem, oběhala jsem doklady a něco víc než obvykle jsem si zjistila k daným zemím, kam se jelo. Vybírala jsem destinace, které splňovaly to, že se nám líbí a zároveň jsou pro dítě bezpečné. Postupem času začalo přibývat cest, které jsem podnikala jen já se synem, jelikož manžel měl, asi jako každý zaměstnanec, výrazně omezenější čas jezdit na dovolenou.

Kam jsme doposud vycestovali

Uvedu pro představu místa, kam nás zavála chuť poznání. V prvním roce života našeho milovaného synka vedla naše první zahraniční cesta na Slovensko, o pár týdnů později jsme zkusili zaletět do Amsterdamu a v pěti měsících už náš Olivierek poznával moře na Krétě (mimochodem jediný zájezd organizovaný cestovkou) a zakusil atmosféru Toskánska…Čas běžel, přišla zima a my jsme s pořádně zabaleným miminkem v kočárku vyrazili do Alp. Díky horskému vzduchu Olli spinká a my střídáme hlídání se snowboardováním. První narozeniny slavíme na ostrově Svatého Martina a další měsíce jsou ve znamení objevování České Republiky a Evropy. Za zvlášť povedenou cestu považuji pobyt v Jihoafrické republice, ale o tom Vám ráda povím osobně. A možná by Vás také zajímala naše cesta do Thajska a Indonésie… nebo raději historky, kdy nás mrazilo v zádech? :-)

Co potřebujete mít, když se vydáváte na cestu
  • Nastavení v hlavě " jedeme a užijeme si to"
  • Důvěra v sebe sama, v partnera, ve Vaše dítě!
  • Znalost jazyka (angličtina)
  • Chuť poznat, objevit, zakusit
  • Podpora partnera v případě, že jedete sama
  • Plán A, ale také B, C , D
  • Flexibilitu vůči sobě, dítěti a Vašemu plánu
  • Základní ubytování (případně auto), dokumenty
Přijďte si poslechnout víc Tato přednáška je pro všechny z Vás, které jenom trochu rády cestujete a s příchodem nového člena rodiny jste přestaly plánovat cesty (zejména kvůli předsudkům). Z přednášky si odnesete skvělý zážitek autentického vyprávění doplněný fotografiemi, konkrétní a praktické informace o tom kam se dá cestovat, co si zabalit, jak vybrat vhodnou destinaci, na co si dát pozor nebo čemu se rovnou vyhnout, zkrátka v čem je to s miminkem jiné a budete mít prostor pro otázky, sdílení a Vaše názory.
Těším se na Vás,
Klára

čtvrtek 12. května 2016

Plněním svých potřeb ke spokojenému životu


Sometimes we are so focused on what we want, we miss the things we need.
(Někdy se tolik soustředíme na to, co chceme, že nám uniká, co vlastně potřebujeme.)


Kdyby se Vás někdo zeptal, co byste chtěli nebo co chcete, jistě by Vás napadlo tisíc a jedna věc. Když se ale zamyslíte nad tím, co potřebujete, můžete přijít na to, že najít odpověď není tak jednoduché, jak se zdá. Velmi často se stává, že si lidé zamění to, co potřebují za to, co chtějí, ale chtít a potřebovat jsou dvě velmi rozdílné věci.

Většina žen, zejména poté, co se stanou maminkami více nebo méně své potřeby upozadí. V prvních letech dítěte je to tak dokonce hormonálně dáno. Je to nutné kvůli přežití miminka, z pohledu přírody mláděte člověka, které je absolutně závislé na mamince a to, jak dovede maminka odhadnout a plnit jeho potřeby, je pro jeho přežití klíčové. V dospělosti se pak tato péče stane jakýmsi základním kamenem pro péči o vlastní potřeby.

Dejte si, já se najím až pak


Co když se ale stane, že děti se už dávno samy najedí, samy si řeknou, co potřebují a dokonce i odmítnou to, co v danou chvíli nechtějí nebo nepotřebují a Vy jste stále v tom zajetém vzoru chování, který říká: „nejprve ostatní, potom já“? Je pro Vás snazší přemýšlet o tom, co potřebují lidé okolo Vás - manžel, přítel, děti, přátelé, rodiče, kolegyně? Nebo dokonce i úplně cizí lidé - filmové postavy, celebrity, sousedé, kolemjdoucí…? Často si ani neuvědomujeme, že jsme samy sebe úplně odstrčily někam dozadu. Nevidíme se, natož abychom vnímaly a dokázaly nahlas pojmenovat své potřeby. Je Vám to povědomé?

Nenaplněné potřeby vedou k životní nespokojenosti


Následky nenaplněných potřeb, ať už z dětství nebo dospělosti, vedou k životní nespokojenosti a k vyčerpanosti a takový návyk může vést i k depresím či k vyhoření. Je to proto, že je takto nastaven systém lidské psychiky, aby usiloval o naplňování potřeb a tím si zajistil přežití. Vždy jsme byli v historii lidstva nuceni spoustu svých potřeb potlačit, upozadit nebo plnit jen částečně. Proto je tak spousta z nás nastavena dodnes. V dnešní době to ovšem není tolik nutné a můžeme možná konečně začít rozlišovat, které potřeby si naplnit můžeme, a které odsuneme na později, na vhodnější místo nebo čas.

Co když ale na vnímání a plnění svých potřeb nejsem zvyklá?


Spoustě z nás se stalo, že po letech poctivého přehlížení svých potřeb jsme se dostali do bodu, kdy už je ani nevnímáme, nejsme na to zvyklí. Může nám pak chvíli trvat, než se na sebe opět naladíme, protože jako miminka jsme uměli vyjádřit své potřeby úplně všichni a pěkně nahlas. Když tedy nevíte, kde začít, začněte u základních potřeb, to jsou ty fyziologické. Zamyslete se, kolikrát za den ignorujete základní potřeby svého těla – žízeň, hlad, únavu, bolest kdekoli po těle a tak dále. Kolikrát si dáte něco, po čem víte, že Vám nebude fyzicky dobře? Káva na lačný žaludek, rychlý oběd za běhu a tak podobně? Kolikrát odsouváte spánek a do noci nad něčím sedíte nebo jen klimbáte u televize, abyste si po práci trochu „natáhli“ večer a nešli jen z práce do postele? A kolikrát Vám kvůli pracovnímu či jinému shonu přišly tyto nejzákladnější a jednoduché potřeby téměř nesplnitelné, omezující či otravné? Napadlo Vás: „kéž bych nepotřebovala spát, tolik bych toho stihla“ nebo „kéž bych nemusela jíst“ nebo „nemůžu přes den tolik pít, pak pořád lítám na záchod a nic neudělám“?
A to je jen několik příkladů…

Náš workshop Vám bude průvodcem a poradcem.


Budeme pracovat v menší skupině založené na důvěře a s reálnými tématy. Na úrovni teorie se podíváme nejdříve na to, co jste jako děti potřebovaly a co jste opravdu dostaly. Posléze prostudujeme hierarchii potřeb podle Maslowa, přístup E. Fromma, tzv. mindfulness přístup a pohled teorie Pesso Boyden (PSBP).

V druhé části workshopu se budeme plně zabývat Vašimi tématy a tím, co se konkrétně děje Vám.

Na konci workshopu budete umět rozlišit své potřeby.

Dozvíte se důležitou teorii, která Vás podpoří v tom pokračovat i po workshopu.

Vyzkoušíte si identifikovat alespoň dvě své důležité potřeby, které začnete naplňovat a vydáte se směrem k radosti ze života a vnitřní spokojenosti.

Přihlaste se na workshop ZDE.

Těším se na setkání s Vámi,
Klára

„Aby mohla dávat nejen mléko, ale i med, musí být nejen dobrou matkou, ale také šťastným člověkem a toho mnoho lidí nedosáhne.“ Erich Fromm

Šetrná jarní očista těla a mysli


Trápí vás zdravotní potíže, únava nebo nadváha? Cítíte, že byste chtěli své tělo zevnitř očistit, i když se o něj z venku možná dobře staráte?
Chtělo by to pořádný detox. Nejen pro tělo ale i pro Vaši mysl.
Jmenuji se Bára, miluji zdravé jídlo a naučím Vás to také. Připravila jsem pro Vás workshop na téma jarního pročištění těla a mysli právě proto, že je mým obrovským koníčkem připravovat veganská, bezlepková a nedoslazovaná jídla bez jakékoliv chemie a tím si doslova odlehčit život a zbavit tělo škodlivin.

Workshop, který připraví i na chvíle krize


Na workshopu se připravíte na detoxikaci tak, aby pro Vás byla příjemnou očistou a ne jen trápením tím, že se podíváme na konkrétní návody jak na to. Mám pro Vás připravenu řadu detoxikačních a zároveň lahodných receptů, na kterých si opravdu pochutnáte. Dozvíte se techniky, které vám pomohou očistit také Vaši unavenou mysl, která je s tělem úzce spjata. Pro případ nouze jsem sestavila plán, který použijete ve chvíli, kdy se Vám bude chtít s očistou skončit a zajít si na pořádný burger s hranolkami.

Jídlem to začíná


Kromě zdravé stravy je pro mne osobně velikým tématem zdravá kosmetika, protože nejen jídlem, ale také skrze kůži do svého těla denně dostáváme značné množství toxických látek. Když k tomu, co na sebe denně natřeme nebo jaké přípravky na sebe použijeme, přičtete nedostatek tekutin přes den, chemii v jídle a prach v ovzduší, dostáváme se do situace, kdy si tělo nedokáže s toxiny samo poradit, protože rychlost s jakou odbourává je mnohem pomalejší než ta, se kterou jej nové toxické látky zaplavují.

Na workshopu ode mne získáte přehled nejběžnějších jedů v kosmetice a tipy na to, jak se jim vyhnout, aniž byste musela slevit z kvality.

Poradím Vám, jak své tělo připravit na léto plné energie, pohody a radosti ze života.
Přihlaste se na workshop Šetrná jarní očista těla a mysli ZDE.
Těším se na Vás,
Bára

Ukliďte si doma i ve svém životě

Také máte pocit, že už jste doslova "přeplněná" různými starostmi a problémy? Stejně, jako bychom jednou za čas měli udělat generální úklid ve svém domě, ale také třeba v počítači a v kanceláři, tak bychom se měli zaměřit na svou duši. Jedno s druhým ovšem velmi úzce souvisí. Často právě tento velký fyzický úklid pomůže ulevit také vaší psychice. Začít můžete klidně ještě dnes. Dáme vám pár tipů, jak na to.

Začněte u toho, co je pro vás důležité


Máte pocit, že váš počítač je v poslední době nějak zpomalený? Vaše pošta přeplněná a jen stěží se v ní orientujete? A co telefon? Kdy jste naposledy roztřídila fotky a smazala ty staré, které zbytečně zabírají paměť? Je mnoho věcí, které děláme automaticky, ale jen málokdy si najdeme čas na to, je roztřídit, promazat, vyčistit. Přitom nám pak neustále "otravují" život, protože se v nich nemůžeme pořádně vyznat. Udělejte si čas a roztřiďte si své věci pomalu a postupně. Nemusíte to mít hned, stačí postupně. Možná si to ani neuvědomíte, ale ulevíte tak i své duši. Stejně tak se můžete vrhnout na účtenky. Určitě zjistíte, že se vám za poslední roky nakupily v pořádném množství. A když pak potřebujete najít jednu konkrétní, je to doslova nadlidský výkon. Protřídit si účtenky, to je také skvělá terapie, uvidíte. Staré vyhoďte a nové si rozdělte alespoň podle roku, abyste tak měla přehled. Jakmile budete potřebovat reklamovat nějakou konkrétní věc, ušetříte si tak možná i hodiny dlouhého hledání.

Udělejte si pořádek ve svém šatníku


Každý rok si nakupujeme nové a nové oblečení, abychom pak zjistili, že stejně nemáme nic na sebe. Přitom většinu toho, co máme ve skříni už ani nenosíme. Zkuste si udělat ve skříni pořádek a uvidíte, že se najde spousta věcí, které vůbec nepotřebujete. A co s těmi věcmi, které už nenosíte? Pokud jsou v pořádku, byla by škoda je vyhodit. Rozdejte je kamarádkám, nebo dejte na charitu. Dobrý skutek je někdy skvělou terapií na unavenou duši. Samozřejmě ty lepší kousky můžete zkusit i prodat a získat tak nějakou korunu navíc na další nákupy.

Pořádek v životě i v psychice – dvě spojené nádoby


Vězte, že naše psychika je úzce spojena s tím, co děláme a v čem žijeme. Jakákoliv zdánlivá maličkost nás může pořádně rozhodit. Proto je důležité zaměřit se právě na tyto drobnosti. Udělejte si v tom určitý systém a uvidíte, že přijdete na jiné myšlenky.

Pořádek v hlavě


Jakmile si uděláte pořádek ve věcech, je čas zaměřit se na svou duši. Tento úkon bude pravděpodobně nejtěžší a vyžaduje trpělivost. Náš mozek musí každý den zpracovat tolik informací, stále něco řešit. Není divu, že se dostavuje únava a snižuje se náš pracovní výkon. My ženy máme často tendenci přemýšlet i o věcech, které vlastně nejsou tak důležité. Uklidit si v hlavě můžeme pomocí našich myšlenek, které se naučíme pořádně utřídit. Pokud si nevíte se svými myšlenkami rady a máte pocit, že je toho na vás moc, můžete se zkusit obrátit na odborníky. Psychologická konzultace a psychoterapie někdy dokáže opravdu zázraky. Možná jen potřebujete nasměrovat, ukázat tu správnou cestu, na kterou se vydat jak v osobním, tak v profesním životě. Jako doplňkovou terapii pak můžete vyzkoušet relaxační cvičení (například jógu), masáže a také meditace v podobě dýchacích cvičení. Někdy je potřeba vyzkoušet různé možnosti, než najdete přesně to, co potřebujete. Pokud tedy stále ještě váháte, pak vězte, že udělat si pořádek v životě, ve věcech i na duši má svůj smysl. Budete se cítit mnohem lépe.

Therapy Center

pondělí 9. května 2016

Jaro je ideální období na očistu nejen těla a také psychiky

Těšila jste se na jaro a první sluneční paprsky, přesto jste však stále velmi unavená a bez života? Není se čemu divit, zima byla dlouhá a tělo potřebuje čas na regeneraci, stejně jako naše mysl. Nyní je ideální období nejen na očistu organismu, ale také naší psychiku. Nepodceňujte svou náladovost a únavu. Pozitivní myšlení je velmi důležité, ovšem není snadné se k němu dopracovat. Pojďme se společně naladit na pozitivní vlnu.

Detoxikace těla jde ruku v ruce s dobrou náladou


O takzvaném detoxu jste jistě slyšela. Málokdo se však přinutí to vyzkoušet na vlastní kůži. Abychom se však dobře cítili, je potřeba dostat z našeho těla všechny toxiny, které se v něm nahromadily. V zimě máme méně pohybu, jíme často nezdravé věci, jen si vzpomeňte na Vánoce, je méně světla, ovoce a zelenina není zcela v čerstvém stavu, a to nemluvě o virech a bakteriích, které na nás v zimě útočí doslova ze všech stran. To vše se na našem organismu velmi citelně podepíše, a my se pak cítíme unavené a bez energie.

Někteří odborníci označují detoxikaci organismu jako klíč ke zdraví a kráse. My bychom ještě doplnili, že je to zároveň klíč k vašemu osobnímu rozvoji a kariéře. Vše je totiž úzce spojené s naší psychikou. Když nefunguje, jak má, projeví se to také na naší výkonnosti.

Je zcela na Vás, jakou formu detoxikace zvolíte. Nemusíte pít pouze ovocné a zeleninové šťávy. Stačí jen ovoce a zeleninu zařadit do svého jídelníčku v opravdu dostatečném množství, zaměřit se také na vlákninu, skvělé jsou například Chia semínka, chlorella nebo zelený ječmen. Samozřejmostí je dostatek tekutin a pohyb. Dopřejte si každý den alespoň procházku mimo ruch centra, v přírodě nebo v klidných místech, to působí na naši mysl jako pohlazení. Probouzející se jarní příroda a čerstvý vzduch Vás nabije. Vyzkoušet můžete také bioenergetická cvičení, kde se naučíte pracovat se svým dechem, uvědomíte si své tělo a začnete se cítit o poznání lépe.

Nový start a nové možnosti


Máte už dlouho v plánu nějakou změnu? Toužíte po lepší práci, chcete dosáhnout vyšších cílů, naučit se nový jazyk, někam se posunout? Jenže to stále odkládáte, protože přijdete domů z práce bez špetky energie? Vyzkoušejte jarní detox v kombinaci s podpůrnou konzultací na míru. Potřebujete nejen nastartovat své tělo a mysl, ale dodat odvahu, určitý hnací motor. Byla by škoda se o splnění svých cílů alespoň nepokusit. Osobní rozvoj, ať už skrze psychoterapii nebo koučink, je otázka určitého času, ve kterém postupně uvidíte výsledky. Je však důležité uchopit to za správný konec. V Therapy Center se zaměřujeme na terapii žen a dívek, které potřebují pomoci s osobním i pracovním rozvojem.

Zbavte se napětí a uvolněte se


Každý den jsme pod vlivem stresu, se kterým bojujeme všechny. My ženy se na rozdíl od mužů stresujeme více, a to často ovlivňuje naši kariéru, naše nálady, sebehodnocení, pocity v těle, trávení, usínání, spaní, myšlení, paměť a tak dále. S tímto problémem však lze velmi dobře pracovat. Zkuste si každou hodinu vyhradit 60 sekund pro sebe. Uvolněte se a jen dýchejte. Zavřete oči a jen uvolňujte každý sval v těle a dýchejte. Nosem nádech i výdech. Sedněte si pohodlně a vnímejte své tělo, jak z Vás odchází napětí. Tato krátká meditace je ohromně prospěšná. Vězte, že po dni, kdy si každou hodinu pro sebe vyhradíte takto strávených 60 vteřin půjdete domů v docela jiném stavu, než jste zvyklá. Budete se cítit mnohem lépe a navíc se naučíte odbourávat stres. V práci je to samozřejmě vhodné tam, kde Vás nikdo neuvidí, abyste se dokázali opravdu uvolnit nebo jen odlepte svůj zrak od monitoru, zadívejte se z okna na oblohu nebo stromy a chvíli jen zhluboka dýchat. Je to velmi zdravé a navíc skvělé na psychiku.

Úsměv dělá divy


Vzpomeňte si, kdy jste se naposled od srdce zasmála? Nemusíte se do ničeho nutit, stačí si pustit veselý film, přečíst si vtipnou knížku, podívat se fotografie chvil, kdy jste se nasmála nebo zajít na skleničku s přáteli. Uvidíte, že jen trocha smíchu Vás nabije dvakrát takovou dávkou pozitivní energie. Stejně tak, když potěšíte nebo rozesmějete druhé. Stačí udělat jeden takový skutek denně. Ne se rozdat a tím se takto zjara ještě více unavit, ale klidně jen sem tam vykouzlit úsměv u sebe i druhého. Zkuste přesvědčit kolegyně, aby se s Vámi pustily do jarního detoxu a domluvte se, jaký zvolíte. Můžete začít chlorellou nebo procházkami. Je to na Vás. Všechny tyto zdánlivé maličkosti jsou v našem životě opravdu důležité. Dobře však víme, jak je někdy těžké poradit si se všemi starostmi. Od toho jsme zde my, abychom Vám s tím pomáhaly. Přijďte k nám na konzultaci a Váš příběh spolu rozebereme osobně.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás,
Vaše Therapy Center